Jak Europa, to tylko z Krakowa

Jak Europa, to tylko z Krakowa

Nie od dziś wiadomo, że dawna stolica Polski – Kraków, to ważny punkt transportowy na mapie Polski. Od niedawna pełni też coraz wyraźniej rolę swoistej „bramy Europy”.

O co chodzi?

Otóż obecnie z Krakowa, można dostać się tanio w coraz większą ilość atrakcyjnych destynacji i nie mówię tu wcale koniecznie o połączeniach lotniczych. Fakt, tych też jest sporo. Lotnisko Balice oferuje wiele ciekawych kierunków, od tych pobliskich, europejskich, po zupełnie egzotyczne. Ale nie na tym chciałem się skupić. Otóż coraz popularniejsze są tanie połączenia autobusowe. Powszechnie wiadomo, że dojazd z Krakowa do Zakopanego, najkorzystniej i zarazem najszybciej, wychodzi przy przejeździe autobusem. Bus Kraków Zakopane jedzie trochę ponad dwie godziny, a bilet kosztuje jedynie około 20 zł. To naprawdę mało, zwłaszcza w porównaniu z wlokącym się na tej samej trasie pociągiem PKP.

Dlaczego więc nie pojechać dalej? Za granicę?

Busy Kraków Budapeszt, to bardzo często wpisywane hasło w wyszukiwarkę Google. Rzeczywiście, busy na tej relacji są obecnie śmiesznie tanie i stosunkowo szybkie. Do stolicy Węgier pojedziemy już nawet za mniej niż 40 zł. Dodatkowo dostępne są liczne ulgi np, dla dzieci do lat 6, czy dla studentów. Nie inaczej sytuacja ma się z trochę bardziej odległą Pragą. Mimo większego kilometrażu, busy Kraków Praga, to koszt od około 60 zł. Niewiele, jak na pokonywany dystans. Obecne trendy w turystyce Europejskiej, oznaczają ciągły spadek cen przejazdów tego typu trasami. Coraz popularniejsze jest wyjeżdżanie z Krakowa właśnie np. do Czech czy na Węgry. Wyłaniają się również coraz to kolejne kierunki, takie jak Wiedeń, Bratysława, czy nawet Lwów. Wszędzie tam jesteśmy w stanie dojechać z Krakowa zupełnie bezpośrednio, bez zabierających czas przesiadek, a w dodatku tanio.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *